מומחה לטיפולי שורש (אנדודונט)

מהו מומחה לטיפולי שורש ?

מומחה לטיפולי שורש – אנדודונט,  הינו רופא שיניים אשר עבר תןכנית התמחות ספציפית, במוסד אקדמי מוכר  בנושאים של טיפולי שורש ומחלות של עצב השן.

 

לאחר סיום ההתמחות בטיפולי שוורש על המומחה לעבור בהצלחה מבחנים של המועצה המדעית שליד משרד הבריאות ואז הוא מקבל  רישיון מומחה ממשרד הבריאות.

 

המומחים לטיפולי שורש עוסקים אך ורק בטיפולי שורש, ולכן באפשרותם להתמודד על המקרים המורכבים ביותר שרופא שיניים כללי לא מסוגל להתמודד איתם.

 

המומחים לטיפולי שורש מסוגלים לטפל  במקרים מסובכים למשל  שיניים עם תעלות סתומות או צרות או לחדש טיפולי שורש לקויים שנעשו כבר בשיניים.

 

המומחה לטיפולי שורש משתמש במיכשור חדשני ובראשו המקרוסקופ המגדיל עש פי 24 שמאפשר מבט את תוך תעלות השורש , וכן במיכשור מתקדם נוסף כגון מיכשור אולטראסוני וכמובן שהמומחה לטיפולי השורש משתמש בחומרים החדישים והיעילים ביותר. 

 

באמצעות הידע והמכשור המומחים לטיפולי שורש יכולים להציל שיניים אשר אחרת היו נעקרות.

מחקרים מראים שאחוזי ההצלחה של טיפולי שורש שמבוצעים על ידי מומחים גבוהים משמעותית מטיפולי שורש המבוצעים על ידי רופאים כללים שאינם מומחים.

מומחה לטיפולי שורש - סיכום דבר

רופאים מומחים בשיקום הפה ורופאי שיניים כלליים רבים מפנים את המתרפאים שלהם למומחה באנדודונטיה בדיוק מסיבה זאת – לאפשר למתרפא שלהם לקבל את הטיפול בסטנדרט הגבוה ביותר עם סיכויי ההצלחה הטובים ביותר.

מומחה לטיפול שורש