טיפול שורש עם מיקרוסקופ

בארץ יש 8000 רופאי שיניים ופחות מ-100 הם מומחים לטיפולי שורש.

אנחנו מומחים.

לבירור פרטים ומחירים צרו קשר
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

טיפולי שורש עם מיקרוסקופ

בארץ יש 8000 רופאי שיניים ופחות מ-100 הם מומחים לטיפולי שורש.

אנחנו מומחים.

טיפולים אסתטיים מידיים
לבירור פרטים ומחירים צרו קשר
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

טיפולי שורש עם מיקרוסקופ​

מהו טיפול שורש ?

טיפול שורש הוא טיפול שגרתי שנעשה בשן שהעששת שבה עברה את הזגוגית ושכבת הדנטין של השן והגיעה למוך השן – הרקמה הפנימית של השן שיש בה כלי דם ועצבים, או כאשר עקב חבלה נחשף מוך השן לזיהום.

טיפול שורשטיפולי השורש במרפאתנו מבוצעים ע"י ד"ר יונית שווץ- מומחית לטיפולי שורש ובעזרת מיקרוסקופ חדיש.

בעבר, טיפולי שורש התבצעו בצורה "עיוורת" למדי ע"פ תחושת ידו של הרופא המטפל המיקרוסקופ מאפשר תאורה והגדלה משמעותית עד פי 24 של האזור הנגוע וע"י כך ניתן לאבחן בדיוק רב את תעלות השורש שניזוקו.

שימוש במיקרוסקופ טיפולי מאפשר להתמודד עם מיקרים קליניים מורכבים, של טיפולי שורש וחידוש טיפולי שורש, זיהוי של תעלות שורש שקשה לראותן, התפצלויות של תעלות, סדקים בכותרות השיניים ובשורשים, פינוי מכשירים וחומרים קשים (צמנטים)

 מתעלות השורש וכו' השמוש במקרוסקופ מגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה של טיפולי השורש ועקב כך את שרידותן של השיניים המטופלות. 

בטיפול השורש מנקים את מוך השן ואוטמים אותו.

השלבים העיקריים בטיפול השורש הם:

  1. פתיחת השן וסילוק העששת.
  2. סילוק רקמת מוך השן, ניקוי תעלות השורש.
  3. מילוי השן בחומר אטימה מיוחד וסתימתה.

מהלך טיפול שורש

טיפול שורש נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית, לפני טיפול השורש חובה לעשות צילום רנטגן כדי לוודא מה מצבה של השן, ולאבחן את המחלה בשן.

במהלך הטיפול מקובל לערוך צילומים נוספים, כדי לוודא את אורך תעלות השורש.

לאחר ניקוי תעלות השורש דוחסים לתעלות חומר סתימה מיוחד (גוטה פרקה, למשל) שתפקידו למנוע חדירת חיידקים והתרבותם באזור זה, דבר שעלול לגרום לדלקת בעצם, ולבסוף מבצעים סתימה רגילה בכותרת השן.

מכיוון ששן שעברה טיפול שורש עלולה להיות חלשה יותר עקב הנזק העששתי או החבלה שעברה ולכן מועדת להשבר, מומלץ פעמים רבות להשלים את הכותרת על ידי מבנה באמצעות הכנסת בורג או יתד יצוקה לאחת מתעלות השורש, ולבנות מעליו כתר.

במרכז מומחים "לרון" מבצעת את טיפולי השורש ד"ר יונית שווץ-לוין, מומחית לטיפולי שורש בעלת נסיון רב שנים בביצוע טיפולי שורש וחידוש טיפולי שורש מסובכים.

טיפול שורש מוצלח חשוב לדעת , מחקרים מוכיחים בצורה חד משמעית כי אחוזי ההצלחה של טיפולי שורש המבוצעים ע"י מומחים לטיפולי שורש גבוהים משמעותית מאחוזי ההצלה של טיפולים הנעשים ע"י רופאי שיניים כלליים ואחוז הסיבוכים גם קטן יותר.

מכלל כ-8000 רופאי השיניים בארץ , פחות מ100- רופאים הם מומחים לטיפולי שורש!!